Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü

MEB Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Bilal Tırnakçı, Bilinçli ve Güvenli İnternet´in Kullanımı Konusunda Konferans Düzenledi

MEB Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Bilal Tırnakçı, Bilinçli ve Güvenli İnternet´in Kullanımı Konusunda Konferans Düzenledi

Keçiören Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü ile MEB bilgi işlem dairesi başkanlığının ortaklaşa düzenlediği “Bilinçli ve Güvenli İnternet Kullanımı” konulu konferans üç ayrı salonda eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Yaklaşık 2000 okul müdürü ve öğretmenin katıldığı konferan yaklaşık 90 dakika sürdü. 

Neşet Ertaş Kültür Merkezinde ilçe müdürü Mustafa KILIÇGİL’in açılış konuşması ile başlayan konferansta Milli eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Bilal TIRNAKÇI :

Güvenli internet kullanımı, sosyal medyanın yarar ve zararları, internetteki bilgilerin güvenliği ve doğruluğu, internet kullanımının insan sağlığına etkileri gibi konularda katılımcılara bilgiler verdi.

Konferansın amacını “Çocukların ve gençlerin internette karşılaştıkları riskli durumları, ebeveynlerin olaya katılımlarını sağlamak ve istenmeyen durumları engellemek için alınabilecek önlemlerin öğretmen ve idarecilerimizle paylaşmaktır” şeklinde özetledi.

İnternetten ulaşılan her bilginin sorgulanması ve doğruluğunun kontrol edilmesi gerektiği ile şifrelerin korunması, güvenli şifre kombinasyonlarının oluşturulmasında dikkat edilecek hususlar sosyal medyada paylaşılan bilgilerin hangi düzeyde hangi risklere yol açabileceği gibi konuların anlatıldığı konferansta teknik olarak Milli Eğitim Bakanlığının gerekli güvenlik önlemlerini almış olmasının tek başına yeterli olmadığı kullanıcılarında bilinçli olarak kendilerini ve kendilerine emanet edilen bilgileri koruması gerektiğine vurgu yapıldı. 

Bilinçli ve Güvenli İnternetin Kullanımı Konusunda Konferans Bilinçli ve Güvenli İnternetin Kullanımı Konusunda Konferans Bilinçli ve Güvenli İnternetin Kullanımı Konusunda Konferans

Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü Zemin Kat A/B Blok 06650 Kızılay/ ANKARA - 0 312 413 11 82

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.